Home > Letter A > a 1 US gallon

a 1 US gallon in a sentence

1. The cost of delivering a 1 US gallon (3.8 L) of milk is about $3.50 in many villages where per capita income can be $20,000 or less.

2. The cost of delivering a 1 US gallon (3.8 L) of milk is about $3.50 in many villages where per capita income can be $20,000 or less.

3. The cost of delivering a 1 US gallon (3.8 L) of milk is about $3.50 in many villages where per capita income can be $20,000 or less.